Czy istnieje możliwość, że jestem w ciąży?

Tabletki przyjmuję regularnie o stałej porze (16:00) w sobotę byłam na imprezie i od 18 zaczęłam spożywać alkohol. Impreza skończyła się o 3 nad ranem i po powrocie do domu odbyłam stosunek ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Alkohol nie powoduje zmniejszenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Chyba, że spowoduje wymioty. Zatem działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Nie ma Pani powodu do zmartwień.
Pozdrawiam