Po zażyciu tabletki zwymiotowałam. Czy zdążyła się wchłonąć?

  Tabletki przyjmuję regularnie. Zawsze o stałej godzinie 16:00, tak też było w sobotę. Natomiast w niedziele nie czułam się zbyt dobrze i mniej więcej o godzinie 11-12:00 wymiotowałam. O 13:00 odbyłam stosunek z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy tabletka miała dalej takie samo działanie? Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
jeżeli wymioty wystąpiły powyżej 3h od przyjęcia tabletki ich działanie antykoncepcyjne powinno być zachowane i nie wymaga dodatkowego postępowania ani dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam