Czy istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia?

Dwa dni temu skończyłam opakowanie **** (preparat hormonalny dwuskładnikowy o właściwościach antyandrogennych i antykoncepcyjnych). Dziś doszło do stosunku, który odbył się w prezerwatywie, ale troszkę się nam ona zsunęła i przez to mam wątpliwości, czy może dojść do zapłodnienia. Boję się, gdyż lekarka nie kazała mi zaczynać następnego opakowania, bo muszę porobić badania hormonalne i mam czekać na następną nie wywołaną przez tabletki miesiączkę, a czytałam, że ochrona podczas przerwy jest zachowana, gdy zacznie się poprawnie braci następne opakowanie… :/ Czy fakt, że jest dopiero drugi dzień po skończeniu opakowania coś zmienia? Czy ochrona nadal jest zachowana? Czy fakt, że dostanę normalnie najbliższe krwawienie z odstawienia, powinien mnie uspokoić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że dojdzie do zapłodnienia. Nie jest ono jednak duże - owulacja powinna pojawić się po nieco dłuższym czasie od odstawienia tabletek. Jeśli jednak prezerwatywa nie zsunęła się całkowicie, tak, iż nie było wyraźnego wycieku nasienia do dróg rodnych, to nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam serdecznie!