Czy istnieje zagrożenie ciążą?

Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj (czw.) wzięłam ostatnią tabletkę, a w środę współżyłam ze swoim chłopakiem. Teraz mam 7-dniową przerwę. Od wtorku (czyli w czasie, gdy brałam jeszcze tabletki) wystąpiło u mnie krwawienie, które teraz ustąpiło. Planuję zakończyć stosowanie antykoncepcji. Czy istnieje zagrożenie ciążą, gdy przed ostatnią tabletką nastąpił stosunek, a nie planuję zażywania kolejnych tabletek? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko zajścia w ciążę w opisanym przez Panią przypadku, jest małe. Proszę stosować inną metodę antykoncepcji od pierwszego dnia, w którym przestanie Pani zażywać tabletki antykoncepcyjne.

Pozdrawiam!