Czy jeśli odstawię tabletki to krwawienie ustąpi?

Zaczelam brać tabletki antykoncepcyjne. Dziś wzięłam 15 tabletek i mam ciągle krwawienie raz większe raz mniejsze. Czy są jakieś sposoby żeby zmniejszyć lub nie było wolę krwawienie? Czy może odstawić tabletki. Okres trwał 9 dni a od 6 występuje krwawienie. Dziś stosunkowo duże. Czy jeśli odstawie tabletki w trakcie to krwawienie ustąpi?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Poszę zgłosić się do lekarza,który przepisał lek.

Plamienie w trakcie przyjmowania leków antykoncepcyjnych występuje często i nie jest powodem do obaw. Natomiast przy nasilającym się krwawieniu trzeba zgłosić się do lekarza. Zbyt długie krwawienie prowadzi do utraty żelaza,tym samym doprowadza do anemii.

Pozdrawiam