Czy jeśli u dziecka potwierdzi się tarczyca to czy po przyjmowaniu leków będzie rozwijać się prawidłowo?

Witam, Mam 2 miesięczna córeczkę. Ostatnio zaczęła wytykać język i robi to w zasadzie bez przerwy. Tylko kiedy śpi ma buzie zamknięta. Za dwa dni idziemy do neanotologa, bo w ciąży miałam tarczyce i trochę się niepokoje. Czy jeśli u dziecka potwierdzi się tarczyca to czy po przyjmowaniu leków będzie rozwijać się prawidłowo? Jeśli to nie tarczyca to jaka jest przyczyna ciągłego wytykania języka? Martwię się bardzo...

Lek. Michał Lenard

Jeżeli u dziecka zostanie rozpoznana niedoczynność tarczycy, to przy odpowiednim leczeniu będzie się ono rozwijać normalnie. Przyczynę objawów określi lekarz po zbadaniu dziecka. Pozdrawiam!