Zatrzymanie oddechu u 3-letniego dziecka

Moja 3 letnia córeczka dzisiaj w przedszkolu przestała nagle oddychać zrobiła się cała blada bezwładna i strasznie miała zaciśniętą szczękę dzięki szybkiej reakcji nauczyciela udało się przywrócić oddech dziecku, musieli na siłę otworzyć jej buzie i wyciągnąć język który blokował jej gardło. proszę o rade co mogłoby być przyczyna takiej sytuacji, nigdy wcześniejsze nic takiego nie miało miejsca. dodam tylko ze córka jest bliźniakiem urodzonym w 30 tygodniu ciąży. do tej pory wszystko było dobrze

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie i jak najszybciej udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.