Czy dziecko nie może oddychać z powodu astmy?

Witam :-) Moja córeczka Kaja ma 8 tyg. od pewnego czasu zauważyłam u niej częściej w nocy podczas snu ze nie może złapać oddechu na zasadzie próbuje złapać oddech i po 2 lub 3 razie dopiero jej sie to udaje. Czy powinnam udać się do lekarza ? Dodam że paliła w ciąży a jej tata w dzieciństwie miał astmę. Czy to może być astma ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie i jak najszybciej udac się z dzieckiem do lekarza pediatry.