Czy jest dokładnie określony czas, kiedy należy podać zastrzyk z immunoglobuliny?

Witam, czy jest dokładnie określony czas kiedy należy podać zastrzyk z immunoglobuliny czy dość szeroki zakres 72 h jest jedyną wytyczną? W moim przypadku występuje konflikt serologiczny, ale nie dostałam takiego zastrzyku po porodzie, a badanie krwi wykonano dopiero po dwóch dniach, gdy już się wytworzyły antyciała. Czy nie powinno się tego zrobić od razu po porodzie? Teraz jestem w kolejnej ciąży i obawiam się czy ciążę donoszę a także o zdrowie moje i malucha.

Lek. Tomasz Budlewski

Jaka ma Pani grupę krwi? Kiedy był poprzedni poród? Jaki rodzaj porodu?