Czy jest duże ryzyko ciąży przy antykoncepcji?

Czy jeśli w niedziele zaczęłam brać z blistra tabletek antykoncepcyjnych tabletki placebo i w niedziele wzięłam pierwsza tabletkę o 20 a później 3 godziny później współżyłam z mężem bez zabezpieczenia i skończył w środku czy jest ryzyko zajścia w ciąże czy jestem chroniona poprzez te różowe tabletki ? Bardzo proszę o odpowiedz bo jestem w stresie , i boje się ze jeszcze będę w ciąży
KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przyjmowała Pani wszystkie tabletki antykoncepcyjne systematycznie i zgodnie z zaleceniami producenta pigułek, to jest Pani chroniona zarówno w czasie przyjmowania tabletek z substancją czynną, jak i w trakcie przerwy na krwawienie z odstawienia, podczas której przyjmuje się tabletki placebo.

Najprawdopodobniej więc nie ma Pani powodów do obaw, ponieważ stosunek, który Pani odbyła po przyjęciu pierwszej tabletki placebo, był chroniony doustną antykoncepcją hormonalną.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-czasie-przerwy-jestem-chroniona,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-7-dniowej-przerwy-na-okres-jestem-chroniona,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-7-dniowej-przerwy-w-stosowaniu-sylvie20-jest-ochrona-antykoncepcyjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.