Czy jest duże ryzyko ciąży u 31-latki?

Dzien dobry Chcialam sie dopytac o mozliwosc ciazy z wkladka mirena. Zalozona zostala 13.06.23. Od okolo 3/4 lipca zaczely sie plamienia przez okolo 2 tyg. Owulacja przypadala na okolo 25-28.07 w tym czasie akurat byl jeden stosunek bez zabezpieczenia a 31.07 mialam na papierze dwie male plamki rozowe. Czy sa to zmiany spowodowane ciaza czy wkładka? Dodam ze bralam antybiotyk Zinnat na zapalenie zatok 7 dniowa kuracje od 6.07 aczkolwiek bralam ja 2 - 3 dni dluzej po poprostu zapominalam czasem brac antybiotyk
KOBIETA, 31 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, czy te zmiany, które Pani opisała, są związane z ciążą czy działaniem wkładki. Najlepszym sposobem na wykluczenie lub potwierdzenie ciąży jest wykonanie testu ciążowego. Jest to prosty i skuteczny sposób, który pozwala z dużą pewnością dowiedzieć się, czy doszło do zapłodnienia.

Testy ciążowe są łatwo dostępne i proste w użyciu. Ważne jest wykonanie go w odpowiednim czasie, zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, aby uzyskać jak najbardziej wiarygodny wynik.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.