Czy jest duże ryzyko ciąży u młodej kobiety?

Witam, Moje pytanie brzmi następująco, czy jest możliwa t tym przypadku ciąża? ewentualnie co może powołać zaistnienie ww. okoliczności. Przechodząc do rzeczy. W dniu 26 paź oraz wcześniej 18, 20 oraz 21 uprawiałem z dziewczyną petting- poprzez wkładanie palcy. Podczas pettingu 26 paź początkowo dokonywałem go bez uprzedniego umycia rąk. Tego dnia wcześniej dokonałem masturbacji z wytryskiem (około 4/5h wcześniej, następnie umyłem ręce) bezpośrednio przed pettingiem czyt. około 30 min możliwe że dotknąłem członka (odruchowo możliwe wobec tego posiadanie szczątkowego preejakulatu) następnie doszło do penetracji palcami przez chwilę, potem umycia rąk i następnie ponownej penetracji. 3 listopada doszło do ponownego pettingu, (czyste ręce). Bezpośrednio po nim, partnerka zaczęła mieć brązowe plamienie połączone ze śluzem które trwa do dziś czyli 8 listopada. Przewidziana data okresu to 10 listopada. Data rozpoczęcia się i trwania poprzedniego okresu to 9-14 października. 6 listopada oraz 8 listopada został wykonany test ciążowy czułość 10 uq. Oba negatywne. Wobec powyższego czy możliwa jest w tym przypadku ciążą, jeżeli nie to czy brązowy śluz a w ostatnich dwóch dniach połączony z pojedycznymi kroplami krwi powinien stanowić powód do niepokoju? Warte odnotowania jest to, że parterka zaczęła terapię Ovarinem 2/3 miesiące temu z podejrzeniem PCOS
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji nie ma większych powodów o zajście w ciążę. Świadczą o tym negatywne wyniki testów ciążowych oraz to, że nie doszło do współżycia. Co prawda istnieje możliwość zajścia w ciążę na skutek pettingu, ale ryzyko to jest o wiele mniejsze aniżeli w przypadku kontaktu penisa z drogami rodnymi kobiety.

Podczas kuracji lekiem Ovarin może dochodzić do plamień lub krwawień, więc możliwe, że właśnie to było przyczyną dolegliwości u partnerki. Jeśli do tej pory okres się nie pojawił, to sugerujemy bezpośredni kontakt z ginekologiem.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krwawienie-podczas-stosowania-ovarinu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zespol-policystycznych-jajnikow-i-krwawienie-po-rozpoczeciu-stosowania-ovarin,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wkladanie-palcow-ze-sperma-do-pochwy-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.