Czy jest duże ryzyko uszkodzenia zarodka w tej sytuacji?

5 i 10 dni od stosunku byłam na treningu EMS a okazało się teraz że jestem w ciąży. Elektrody miałam pod biustem, na pośladkach udach i rękach. Są to prądy o niskiej częstotliwości... Jak duże jest ryzyko że zapłodniona Komórka została uszkodzona? Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 33 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do elektrostymulacji, czyli treningów EMS. Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy zapłodniona komórka została uszkodzona. Może to zrobić wyłącznie lekarz ginekolog podczas badania.

Nie są prowadzone badania na kobietach w ciąży, dlatego nie można również podać danych liczbowych dotyczących ryzyka uszkodzenia zarodka. Proszę być dobrej myśli i udać się do ginekologa, by wykonać pierwsze badanie. Będzie ono kluczowe.

Więcej informacji na temat elektrostymulacji znaleźć można poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/elektrostymulacja-wskazania-tens-ems-smpm-przeciwwskazania-przebieg-zabiegu.

Podobne pytanie wraz z odpowiedziami ekspertów umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/elektrostymulacja-brzucha-w-bardzo-wczesnym-etapie-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.