Czy mogę już stosować elektrostymulację po cesarce?

Witam, 8 tygodni temu miałam cesarskie cięcie. Jestem po pierwszej wizycie u lekarza wszystko się ładnie zagoiło. Czy mogę zacząć stosować elektrostymulacja na brzuch?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

elektrostymulacja mięśni (nazywana również treningiem EMS) jest zabiegiem poprawiającym sylwetkę i jędrność skóry. Nic więc dziwnego, że jest często wybierana przez świeżo upieczone mamy.

Można stosować ją zarówno po porodzie naturalnym, jak i po cesarskim cięciu. Konieczna jest jednak zgoda lekarza lub fizjoterapeuty uroginekologicznego. Orientacyjny czas, jaki trzeba odczekać po porodzie, to 6 tygodni w przypadku porodu siłami natury oraz 12 tygodni, jeśli chodzi o cesarskie cięcie.

Warto jednak dopytać specjalisty o tę kwestię. Być może zezwoli na wcześniejsze rozpoczęcie elektrostymulacji brzucha.

Więcej informacji na temat elektrostymulacji znaleźć można pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/elektrostymulacja-wskazania-tens-ems-smpm-przeciwwskazania-przebieg-zabiegu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.