Czy jest duże ryzyko wścieklizny w takim wypadku?

Dzień dobry, Czy jest możliwe zarażenie wścieklizną,zauważyłam w szafce z jedzeniem, ze mysz nadgryzła jedzenie, wcześniej z tej szafki jadłam chrupki, które były w foli zamknięte, nie widać żeby były jakieś nagdzyzienia przez myszy, chociażby folii, aczkolwiek nie daje mi to spokoju. Czy teoretycznie jakby wcześniej mysz podgryzała te chrupki a ja bym je potem zjadła czy mogłaby zarazić się wścieklizną?
KOBIETA, 40 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

To bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ myszy mają w ślinie groźne bakterie.

Powinna Pani wybrać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania badań.

Te zwierzęta przenoszą wiele chorób, wśród nich:

dur brzuszny,

leptospirozę,

włośnicę,

wściekliznę,

salmonellę i tularemię.

Proszę dobrze umyć szafkę,w której była mysz. Proszę również zobaczyć,czy mysz nie dotarła do innej żywności. Jeśli tak się stało,to proszę wszystko wyrzucić.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska