Czy jest jakaś metoda, żeby te polipy się wchłonęły?
Mam 54 lata , ginekolog przy badaniuu usg zobaczył polipy na szyjce i w macicy . Lekarz zaproponował zabieg usunięcia , czy jest inna metoda żeby się wchłonęły .

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam, polipy na szyjce macicy to zazwyczaj łagodne zmiany, które powstają wskutek zaburzeń hormonalnych – są fragmentami przerośniętej błony śluzowej macicy. Mogą mieć od kilku milimetrów aż po kilka centymetrów, występują pojedynczo lub w większej liczbie. Należy je leczyć, ponieważ mogą ulec tzw. zezłośliwieniu, natomiast sposób leczenia zależny jest m.in. od ich rozmiaru oraz dolegliwości, jakie dają. W przypadku małych zmian lekarz może zaproponować terapię hormonalną – często jest ona pierwszym etapem leczenia, które ma na celu zmniejszenie polipów. Kolejnym krokiem może być usunięcie zabiegowe – histeroskopia, ablacja lub łyżeczkowanie jamy macicy, czyli abrazja. Więcej o polipach i leczeniu ich pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/polipy-macicy-przyczyny-powstawania-objawy-leczenie. Proszę porozmawiać ze swoim ginekologiem, to on podejmuje decyzję o leczeniu – jeśli wspomniał o konieczności usunięcia polipów zabiegowo, to znaczy, że były ku temu przesłanki. Być może pomocna będzie również opinia naszego eksperta, proszę się z nią zapoznać: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-polipy-na-szyjce-macicy.