Czy jest jakaś możliwość, aby spowolnić przemianę materii?

Dzień dobry. Czy jest jakaś możliwość, aby spowolnić przemianę materii? Każdy mój posiłek trafia do jelit w ciągu 20 min od spożycia. Kiedy jem zwykłe 3 posiłki dziennie, jakoś zdołuję przetrzymywać do oddania stolca max 2 razy dziennie, jednak im więcej i częściej jem tym szybciej moje jelita są pełne i częściej odwiedzam toaletę. Przez to mam 20kg niedowagi. Trafiła mi się kilka razy okazja, aby przez 3 tygodnie jeść co godzinę i mieć na bieżąco blisko toaletę. Udało mi się przytyć 1kg czy 2kg, ale później po powrocie do normalnego trybu życia natychmiastowy efekt jojo. Nie mam rozwolnień, po prostu mój organizm wszystko wydala. Badania pod tym kątem niczego nie wykazały, lekarze mnie zapewniają, że taka moja uroda i widocznie mój organizm nie chce być gruby. No ale normalna waga to nie grubość przecież. Potrzebuję leków na zwolnienie przemiany materii, nikt mi nie chce takowych podpowiedzieć.

Dzień dobry, należałoby zastanowić się przede wszystkim, czy Pani bardzo częste wypróżnienia nie są spowodowane nietolerancjami pokarmowymi. Czy lekarz zlecił badania w kierunku celiakii/nietolerancji glutenu? Może występują u Pani alergie pokarmowe? Konieczne jest także sprawdzenie, czy tak częste wypróżnienia nie powodują u Pani niedoborów pokarmowych. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia, Marek Aleksander Przondo Dyplomowany dietetyk http://dietetyczny.guru/ http://facebook.com/dietetycznyguru/