Czy jest jakaś możliwość, że mimo wszystko doszło do zapłodnienia?

Witam 2 dni temu współżyłam ze swoim partnerem, oczywiście zabezpieczaliśmy się prezerwatywą gdy partner doszedł zauważyliśmy plamę na pościeli, sprawdzaliśmy czy czasami prezerwatywa nie była w jakiś sposób przebita i nie była. Partner twierdzi że sperma mogła wylecieć dołem. A ja sama nie wiem co to mogło być zapach plamy był lekko chlorowy. Czy jest jakaś szansa,że mogliśmy wpaść?, zaznaczę jeszcze,że jestem tydzień przed okresem i według mojego kalendarzyka mam niskie szanse na zajście w ciąże.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie sposób tego ocenić, ponieważ trudno mówić z całą pewnością o tym, czy antykoncepcja mechaniczna zawiodła, natomiast warto wiedzieć, że przy prawidłowo założonej prezerwatywie nic nie może wycieknąć. Jedyną możliwością wypływu nasienia jest pęknięcie prezerwatywy, co zostało wykluczone, jak Pani wspomina.

Jeżeli dodatkowo czas stosunku to były Pani dni niepłodne – nie ma powodu do niepokoju, natomiast warto zaznaczyć, że sugerowanie się kalendarzykiem może być zgubne. O wiele lepszym sposobem jest obserwacja i poznanie własnego organizmu tak, by rozpoznawać symptomy (w tym rodzaj śluzu) charakterystyczne dla danego momentu cyklu, to. Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-przed-okresem-rola-wyglad-jak-obserwowac-ciaza.

Natomiast co do mokrej plamy na prześcieradle, to bardzo prawdopodobne, że była to Pani wydzielina z pochwy – naturalny lubrykant, który pojawia się w chwilach silnego podniecenia i ułatwia penetrację członkiem. U niektórych kobiet jest ona wyjątkowo obfita, w niektórych sytuacjach natomiast wydzielina ta pochodzi z cewki moczowej kobiety i mówi się nawet o tzw. kobiecej ejakulacji czy kobiecym wytrysku. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/wytrysk-u-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.