Czy jest jakaś określona liczba hemoroidów?

Witam, moje pytanie dotyczy hemoroidów. Czytałem, że "W warunkach prawidłowych rozróżnia się trzy guzki krwawnicze" Tymczasem u siebie wyczuwam może 5 takich guzków które czasem wypadają po wypróżnieniu, nie powodując bólu. Chciałem zapytać jedynie czy jest jakaś określona liczba hemoroidów czy u każdego jest inaczej. Z jednej strony czytam że 3,na takim zdjęciu, zaznaczonych jest chyba ze 12 (http://www.proktosonomed.lublin.pl/uploaded/artykuly/choroba-hemoroidalna.jpg)

Wystąpienie choćby jednego guzka krwawniczego już jest patologią , a wypadającego czy dającego krwawienia lub inne dolegliwości stanowi podstawę do rozważenia leczenia - proszę zwrócić się do proktologa , zż