Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego wgłębienia?

Dzień dobry Piszę,ponieważ już sama nie wiem co ja mam zrobić. Mam 19 lat oraz wstydliwą przypadłość, dokładniej mam nad pośladkami w okolicy końca kości ogonowej jakby dosyć głębokie wgłębienie w skórze. Nic się z tym nie dzieje i mam to od urodzenia. Nie mam żadnych problemów zdrowotnych,jestem wręcz okazem zdrowia. Przypadłość ta bardzo niekorzystnie wpływa na moją samoocenę. Czy mogłabym prosić o wskazówkę co to może być?Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego wgłębienia ? pozdrawiam Pa
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Nowości w medycynie estetycznej

Wgłębienia takie mogą być pozostałością po rozwoju płodowym, jeśli nie towarzyszą im inne objawy to nie są groźne ze zdrowotnego punktu widzenia. Generalnie wgłębienia w tkance podskórnej można wypełniać przeszczepionym tłuszczem lub usieciowanym kwasem hialuronowym, co powoduje uniesienie skóry. Zalecałabym jednak zdecydowanie badanie USG zmiany przed taką ingerencją, ponieważ jeśli przyczyną jest torbiel krzyżowo-ogonowa to nie należy jej nakłuwać, lecz pozostawić lub w razie objawów usunąć w całości. Następnym krokiem powinna być konsultacja ze specjalistą chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, aby mieć pewność że podanie preparatu nie jest przeciwwskazanie i że efekt estetyczny będzie zadowalający.

0

Co to może być może okreslić lekarz na konsultacji. Często ubytki w skórze wypełnia się kwasem hialuronowym u lekarza medycyny estetycznej, ale prosze udać się na konsultację i po obejrzeniu stanu skóry lekarz zaleci odpowiednei zabiegi.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Proszę się zgłosić na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Po obejrzeniu okolicy nad pośladkami z pewnością dobierze Pani odpowiedni zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy