Czy jest możliwa u mnie choroba afektywna?

Cześć, mam pytanie. Podejrzewam u siebie chaj (choroba afektywna jednobiegunowa/depresja nawracająca) ale obecnie jestem w epizodzie remisji. Czy lekarz może zdiagnozować takie zaburzenie/chorobę na podstawie objawów z przeszłości? Mam dokumentację medyczną z pobytów w szpitalu psychiatrycznym i stwierdzone epizody depresyjne. Lekarz który mnie prowadził podczas ostatniego pobytu niestety odmawia jakiejkolwiek diagnostyki, stwierdził że diagnoza nie jest mi do niczego potrzebna więc on nie widzi powodu, dla którego miałby ją stawiać
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 4 miesiące temu

Witam.Skoro masz dokumentację medyczną,jest w niej także diagnoza lekarza prowadzącego.Myslę wiec,że odmowa wydania kolejnego dokumentu jest uzasadniona /brak czasu i uzasadnienia/.