Przeciwwskazania do treningów przy chorobie afektywnej dwubiegunowej

Witam.Choruję na Chorobę Afektywną Dwubiegunową jestem pod kontrolą lekarza i biorę leki psychotropowe.Chciałbym iść na siłownie i ostro trenować jak za czasów przed chorobą.Czy są jakieś przeciwkazania? Fizycznie jestem zdrowy.Od leków się jednak bardzo pocę i mam mniej siły i wstydzę się przez to iść na siłownię.Czy moje obawy są uzasadnione?Nie czuję się pewny siebie fizycznie przez leki.Czy nie będę wyśmiany i czy ktoś zauważy że jestem na lekach psychotropowych i będzie się śmiał.

Dzień dobry,

Nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej przy CHAD, niemniej jednak proszę również porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym.
A Pana obawy są nieuzasadnione, nikt - poza Panem i najbliższymi ? - nie wie czy i jakie leki Pan przyjmuje.

Zasadniczo przy CHAD nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej, ale jej intensywność i częstotliwość (a także to uczucie wstydu) warto omówić z lekarzem, który pana prowadzi i w związku z tym zna najlepiej. Warto też rozważyć podjęcie psychoterapii, która stanowi metodę uzupełniającą i wzmacniającą farmakoterapię. Powodzenia!
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam, skoro zawsze lubił Pan treningi i brak Panu aktywności fizycznej to dlaczego miałby Pan sobie jej odmawiać?To czy i na co Pan choruje oraz czym się leczy to Pana prywatna sprawa, nic nikomu do tego. Osobiście zalecam pacjentom sport jako metodę odreagowania napięć wewnątrz-psychicznych, sugeruję wrócić do zajęć, które Pan lubi, skoro fizycznie czuje się Pan na siłach.Pozdrawiam

Dzień dobry, rozumiem, że lekarz prowadzący nie wydał przeciwwskazań co do wysiłku fizycznego. Pana objawy co do bycia wyśmianym wydają się nieuzasadnione, być może warto je omówić ze specjalistą. Poza lekami dobrze jest skorzystać z psychoterapii. Pozdrawiam.

Nie ma żadnych przeciwwskazań. Ponadto tylko pan wie, że przyjmuje jakiekolwiek leki - przecież nie ma Pan tego wypisane na czole, prawda? Na pewno na początku będzie Panu trochę trudniej ze względu na naturalny spadek kondycji pod wpływem przyjmowania leków, ale z czasem i kolejnymi treningami kondycja również powróci :)
Polecam także aby podjął Pan psychoterapię (jeżeli jeszcze to nie ma miejsca), która przynosi bardziej trwale efekty niżeli farmakoterapia. Pozdrawiam.