Czy jest możliwe wystąpienie gorączki tydzień po szczepieniu?

Witam. Czy jest możliwe wystąpienie gorączki tydzień po szczepieniu?(Synek 16 miesięcy,ostatnia dawka DTP. bralismy skojarzoną 5w1) Dodam jeszcze, ze synek dostał rzadsze kupki.U nas równiez jest bratantek to jest chory, więc sama nie wiem czy się przeziębił czy to poszczepienne. Syn na razie nie ma kaszlu ani kataru.Gorączka zaczeła sie dziś w nocy.Obniżam ją Ibufenem dla dzieci.

Renata GrzechociĹska

Trudno postawić przybliżoną diagnozę, proponuję zweryfikować stan dziecka u pediatry.