Czy jest możliwe, że ekspander wywołał uczulenie?

Witam, Jestem po zabiegu rekonstrukcji piersi ekspanderem. Po wyjściu ze szpitala wystąpiło uczulenie - opuchlizna na twarzy. Wapno i leki na alergię np. zyrtec nie bardzo pomagają. Czy jest możliwe że ekspander może wywoływać uczulenie? Jak to sprawdzić? Pozdrawiam Maria
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Odbudowa piersi po mastektomii

Proszę bezzwłocznie zgłosić się do lekarza na konsultację po zabiegu.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,
Ekspandery i implanty piersi wyjątkowo rzadko wywołują takie reakcję, wszystko zależy od warunków w jakich jest przeprowadzana operacja implantacji

Specjalista w dziedzinie chirurgii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej oraz chirurgii onkologicznej. Pionier w dziedzinie stosowania implantów u pacjentów onkologicznych. Laureat licznych nagród za osiągnięcia naukowe, m.in. Luminatus 2015, Polski Wynalazek 2014 - BioImplant, złoty medal Międzynarodowych Targów Wynalazczości oraz medal Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Francji Concours Lepin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy