Czy chemia spowoduje menopauzę?

U mnie po biopsji tez wyszlo G3. Jestem po drugiej chemioterapii. Dostane w sumie 16 chemii i wtedy operacja. Mam dwa guzy w roznych sektorach. Moj lekarz poinformowal mnie, ze nie bede mogla miec dzieci i musze sie liczyc z rekonstrukcja piersi. Mam dopiero 39 lat. Podobno bede miala rowniez menopauze. Czy to prawda? Przed chemia nikt mnie o tym nie poinformowal...byla mozliwosc zamrozenia jajeczek, a teraz jest juz z pozno...

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie i wyjaśnienie tej kwestii