Czy jest możliwe, że mimo tabletki jestem w ciąży?

Witam. Współżyłam 4 marca pod koniec miesiączki które mam bardzo nieregularne i słabsze niż kiedyś. później współżyłam 13 marca, ale następnego dnia zażyłam tabletkę dzień po. Okrws powinnam dostać 1.04 ale do dziś 7.04 nie mam, zrobiłam dwa testy wyszły pozytywne, csekam na wizytę u ginekologa. Czy jest możliwe że mimo tabletki po jestem w ciąży? I czy jest możliwość ustalić kiedyś najpewniej mogło dość do zapłodnienia, 4.03 czy 13.03 mimo tabletki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej jest bardzo małe, ale nie można go całkowicie wykluczyć.

Bardziej prawdopodobne wydaje się zajście w ciążę na skutek współżycia pod koniec miesiączki, zwłaszcza jeśli ten stosunek nie był zabezpieczony.

Wiek ciąży oblicza się najczęściej na podstawie daty ostatniej miesiączki. Znaczenie ma również długość cyklu miesiączkowego, co w przypadku nieregularnego cyklu może nie być takie proste. Jednakże pomocne może okazać się badanie USG, dlatego zachęcamy porozmawiać na ten temat z ginekologiem.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ginekolog-ustali-dokladna-date-poczecia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-serdecznie-potrzebuje-lekarskiej-pomocy-ginekologiczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.