Czy jest możliwe, że przez częste zażywanie leku Stoperan występuje zaparcie a po nim na zmianę biegunka?

Witam.Od pewnego czasu mam biegunki naprzemienne z zaparciami.Po pokonaniu biegunki,wydziela mi się luźny stolec.Tzn.nie brudzę bielizny ani nie muszę iść do toalety,tylko on "brudzi" mi skórę od okolic odbytu aż pod krocze.Czy można coś zrobić aby się tego pozbyć i mieć stolec prawidlowej formy? P.s- Czy jest możliwe,że przez częste zażywanie leku stoperan występuje zaparcie.a po nim na zamian biegunka która wyrzuca w ten sposób zalegające masy kałowe? (tak mówił lekarz)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazana jest konsultacja u lekarza chirurga-proktologa. Niezbędne jest wykonanie badania proktologicznego, a być może także rekto- lub kolonoskopii.
Przede wszystkim należy ustalić przyczynę występujących biegunek. Nie jest bowiem to stan fizjologiczny i może świadczyć o wielu patologiach.
Nadużywanie leku Stoperan może dawać opisane w zapytaniu objawy.