Czy jest możliwość, by występował Babiński bez powodu?
Witam, w badaniu neurologicznym wyszedł mi obustronnie dodatni objaw Babińskiego oraz asymetria odruchów ścięgnistych w kończynach dolnych. Dodatkowo mrowi mi lewa strona twarzy, lewa stopa i prawa i lewa dłoń. Miałam wykonany MR głowy z kontrastem, w którym wyszło: w istocie białej podkorowo płatów czołowych obustronnie pojedyncze mikroobszary podwyższonych sygnałów w sekwencji T2 i Flair do ok. 1mm o charakterze zmian degeneracyjno-naczyniopochodnych. Poza tym obraz mózgowia bez zmian. Czy objaw Babińskiego oraz moje dolegliwości mogą być spowodowane tymi ogniskami? Czy jest możliwość, by występował Babiński bez powodu?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam!
Dodatni objaw Babińskiego w warunkach prawidłowych występuje tylko u małych dzieci, u dorosłych jest to objaw patologiczny. Zmiany w RM w istocie białej powinny być wyjaśnione - tzn. ich przyczyna. Także należy wyjaśnić charakter doznań czuciowych twarzy i dłoni. Konieczne jest dokończenie diagnostyki neurologicznej!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.