Czy jest możliwość najpierw założyć aparat, a po dwóch latach usunąć ósemki?

Dzień dobry. Moja córka ma 15 lat, ortodonta postanowił, że będzie prostować zęby aparatem stałym, lecz aby mógł go założyć należy usunąć dwie dolne ósemki napierające na siódemki krzywiąc cały wolny łuk. Niesty chirurg nie chce usunąć zębów w tak młodym wieku, mówiąc o szeregu powikłań i konferencji. Powiedział że najlepiej poczekać rok lub dwa. Co mam robić w ten sytuacji, czy możliwość jest najpierw założyć aparat a po dwóch latach usunąć ósemki ?

Zatrzymane ósemki mogą uniemożliwić,względnie znacznie wydłużyć proces leczenia ortodontycznego.Wskazane wstrzymanie się z założeniem aparatu stałego i obserwacja.