Czy można na ósemki założyć aparat?

Witam, chciałabym się zapytać, czy jest możliwość założenia aparatu ortodontycznego, gdy ósemki są jeszcze osadzone w kości? Mój ortodonta zalecił mi, abym usunęła dwie górne ósemki, byłam wczoraj u chirurga i powiedział, że są za głęboko i nie da się ich usunąć bez powikłań. Czy mogę mieć założony aparat ortodontyczny i dopiero, gdy będzie to możliwe, usunąć ósemki?

Jeśli ósemki są położone zbyt głeboko by można było je usunąć bez powikłań - na ogół same nie zakłócą przebiegu i efektów leczenia ortodontycznego. Trzeba ustalić przyczyny wady - czynnościowe, kostne (również ze strony postawy) i odpowiednio zaplanować leczenie by pozostawić je na miejscu. Pozdrawiam