Czy można założyć aparat bez wyrwania ósemki?

Mam 2 krzywe ósemki (na dole) która jedna z nich wyrwałam. Okropnie sie boje ponownego zabiegu poniewaz za pierwszym razem opuchlizna utrzymywała sie do 2 tygodni, rownież przez pierwszy tydzien codziennie leciala mi krew z rany. Chcianym sie dowiedzieć czy jest możliwość założenia aparatu bez wyrywania jeszcze jednej ósemki?

Witam serdecznie,
Tutaj decyzję podejmuje ortodonta na podstawie ułożenia zębów, zdjęć RTG panoramicznego i cefalometrycznego. Jeśli jest konieczność usunięcia zęba, to trzeba go usunąć, inaczej nie będzie możliwe prawidłowe ustawienie zębów. Warto skonsultować się przed ekstrakcją, aby dobrać odpowiednią metodę i zabezpieczenie miejsca po zabiegu, biorąc pod uwagę wcześniejszą historię z drugą ósemką.