Czy jest możliwość skorygowania mostka u osoby po operacji serca?

Witam. Mam takie pytanie. W wieku 10 lat miałem operacje serca w wyniku której miałem rozwalony mostek teraz mam 17 lat i ćwiczę na siłowni oraz w domu ponieważ mam taką nadzieję że uda mi się ten mostek wyprostować ćwiczę już 2 miesiące i rezultatów nie widzę . A moje pytanie to czy jest jakaś możliwość na wyprostowane klatki

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zależy od zmiany w budowie klatki piersiowej. Być może niezbędna będzie korekcja chirurgiczna. Warto udać się do torakochirurga w celu oceny kształtu klatki piersiowej i ewentualnej kwalifikacji do operacji.