Czy jest możliwość zajścia w ciążę, jeśli w siedmiodniowej przerwie miałam wymioty i współżyłam?

Podczas siedmiodniowej przerwy miałam wymioty i biegunkę a w szóstym dniu tej przerwy współżyłam. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zarówno wymioty jak i ciężka biegunka mogą się przyczyniać do zaburzenia działania antykoncepcyjnego tabletek, jeśli nastąpi osłabienie wchłaniania się zawartych w nich hormonów. Ponieważ w czasie przerwy nie zażywa się tabletek czy zażywa jedynie tabletki placebo, nie ma potrzeby martwić się o możliwość niewchłonięcia hormonów. Jeśli zaburzenia trawienia ustały do czasu rozpoczęcia nowego blistra i rozpoczęła go Pani zgodnie ze schematem przyjmowania, to stosunek odbyty w czasie przerwy nie powinien doprowadzić do zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!