Czy jest możliwość zarażenia wirusem po szczepieniu?

Dzień dobry, chciałabym się odnieść do moich wyników, HBs antygen reaktywny, HBsAg reaktywny. Ostatnią dawkę szczepienia na wzw typu b otrzymałam w 2005 r. Czy jest możliwość zarażenia wirusem po szczepieniu? Czy czy też mogłam go mieć przed szczepieniem? Badanie wykonano mi dzień przed porodem czy moje dziecko też może być zarażone? Dziękuję.

Była Pani zakażona przed szczepieniem. Dziecko w dniu porodu dostanie szczepienie i immunoglobulinę chroniąca przed zakażeniem. Proszę zapisać się z dzieckiem do Poradni Chorób Zakaźnych. Pani będzie miała dalszą diagnostykę. A dziecku pewnie wyjdzie wirus negatywny . pozdrawiam.