Czy jest możliwości, że zaszłam w ciążę po naszym stosunku?

6 czerwca współżyłam z partnerem z prezerwatywa, ktora sciagnala nam sie. Przez zamieszanie prezerwatywa zostala w pochwie parę godzin. 13 go czerwca zauwazylam ze moj sluz stał sie rózowy. Przez caly okres od stosunku do dzis czuje jakbg delikatne skurcze w podbrzuszu. Czy mogę byc w ciazy? Dodam ze 27go maja miala usuwany polip z trzona macicy. Ostatni zanotowany przeze mnie okres rozpoczal sie 8 kwietnia jednakze uwazam ze kolejny byl kolo 28 maja tuz po zabiegu jednak nie jestem pewna czy to byl okres czy krwawienie po zabiegu. Moja miesiaczka jest bardzo nieregularna.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli usunięcie polipa polegało na wyłyżeczkowaniu macicy, czyli zeskrobaniu endometrium, to po takim zabiegu miesiączka może nie wystąpić lub być bardziej skąpa z uwagi na brak materiału do złuszczenia, do którego dochodzi w trakcie menstruacji właśnie. Opis zabiegu znajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wylyzeczkowanie-jamy-macicy.

Plamienie, czy też różowawy śluz, o którym Pani pisze może być tzw. plamieniem implantacyjnym, następującym minimum 7 do 13 dni po zapłodnieniu, ale są to tylko dywagacje. O krwawieniu implantacyjnym przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Najlepiej byłoby, gdyby wykonała Pani test ciążowy, choćby z uwagi na nieregularność cykli i zabieg usunięcia polipa, które utrudniają ocenę prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Natomiast należy pamiętać, że w przypadku zsunięcia się prezerwatywy, gdy nasienie partnera znajdzie się wewnątrz dróg rodnych kobiety, ciąża jest niewykluczona zwłaszcza, jeśli nie da się oszacować ewentualnych dni płodnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.