Czy jest potrzeba wzięcia dodatkowej tabletki?

Witam, przyjęłam tabletkę antykoncyjna o godzinie 17, o 17:05 wystąpił u mnie jednorazowy wodnisty stolec, wygladajacy jak biegunka. Czy jest potrzeba wziecia dodatkowej tabletki? Wydaje mi sie, ze przez 5 minut ta tabletka nie trafila do jelit żeby mogła byc wydalona, ale wolę dopytac sie specjalisty.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisana przez Panią sytuacja nie wymaga zażycia dodatkowej tabletki antykoncepcyjnej – jak słusznie Pani przypuszcza, kilka minut to zbyt krótko, by wskutek pasażu pigułki do jelit hormony z niej nie wchłonęły się z powodu jej wydalenia.

Nie ma Pani zatem powodów do obaw, natomiast jeśli ma Pani wątpliwości, to zachęcam do lektury naszego artykułu, dokładnie wskazującego jak należy stosować antykoncepcję hormonalną w formie tabletek: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.