Czy na wszelki wypadek stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Zażywam tabletki Vines, jutro będzie 7 dzień pierwszego opakowania, moja ginekolozka nie do końca wyjaśniła mi sprawę ich działania, więc dla pewności chciałabym zapytać czy pierwszy tydzień mimo jednokrotnego osunięcia o dwie godziny zapewni wystarczające zabezpieczenie, czy należy również używać dodatkowego zabezpieczenia tj. prezerwatywy

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma Pani powodu do obaw – w przypadku tabletek antykoncepcyjnych Vines, jeżeli opóźnienie nie wynosi więcej niż 12h, ochrona zostaje zachowana i nie ma potrzeby zastosowania dodatkowego zabezpieczenia. To oznacza, że opóźnienie tabletki o 2 godziny nie spowodowało zmniejszenia skuteczności tabletek. Dokładnie ten mechanizm objaśnia nasz artykuł, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/zapomniana-tabletka-antykoncepcyjna.

Skrupulatność i punktualność w przyjmowaniu dwuskładnikowych preparatów hormonalnych ma na celu wyrobienie u kobiety nawyku przyjmowania tabletek codziennie i zminimalizowanie ryzyka przypadkowego pominięcia pigułki.

Więcej na temat tego, jak należy zażywać tabletki antykoncepcji hormonalnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.