Zapytaj lekarza

7 2 5 , 5 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogłabym zażyć tabletkę kilka godzin wcześniej?

Witam. Zazywam tabletki antykoncepcyjne atywia daily 21 7 codziennie o godzinie 20:30. Zastanawiam się czy w przypadku gdybym np planowała pójść wcześniej spać, to mogłabym zazyc tabletkę o godzinie powiedzmy 18:00 a następnego dnia normalnie juz o 20:30?
KOBIETA, 20 LAT 7 dni temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, może Pani – w przypadku tabletek dwuskładnikowych nie powinno to mieć wpływu na obniżenie skuteczności działania antykoncepcji. Odsyłam do odpowiedzi ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyjecie-tabletki-antykoncepcyjnej-o-dwie-godziny-wczesniej-niz-zwykle-nie-zaburzy-skutecznosci-antykoncepcji oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zmienic-godzine-zazywania-tabletek-antykoncepcyjnych-na-3-godziny-wczesniej.

Natomiast jeżeli zdarza się, że w godzinie, w której zwyczajowo przyjmuje Pani pigułkę, może Pani już spać, to warto zmienić na stałe moment przyjmowania leku tak, by nie kolidował z aktywnością, pracą czy snem.

Proszę pamiętać, że regularność, czyli skrupulatność i punktualność są kluczowe, by antykoncepcja hormonalna była skuteczna. Przyjmowanie pigułki codziennie o tej samej porze pozwala na wyrobienie nawyku, który zminimalizuje ryzyko przypadkowego pominięcia pigułki.

Być może pomocny okaże się ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy