Czy po stosunku będę mogła zażyć tabletkę?

Dzien dobry. Mam 35 lat, za niedlugo (dwa tygodnie) chcę odbyć stosunek seksualny z partnerem. Dodam, ze to bedzie moj pierwszy raz. Od jakiegos czasu przyjmuję antykoncepcję jednoskladnikowa Slinda. Z tym, ze zdarza sie, ze nie tak dokladnie co do godziny, a z opoznieniem do kliku godzin. Odkad przyjmuje antykoncepcje zdarzają się krwawienia. Czy mogę po stosunku zwlaszcza konczeniu w srodku dodatkowo zazyc tabletkę po? Czy leki ze sobą nie kolidują? I czy w ogole przy stosowaniu Slindy jest owulacja?? Absolutnie nie ma mowy o zajsciu w ciazę stąd muszę mieć całkowitą pewnosc. Bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA, 37 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to nie ma potrzeby stosowania drugiej formy antykoncepcji, jaką jest tabletka po. Jest to forma antykoncepcji awaryjnej, którą stosuje się tylko wtedy, gdy inna forma zabezpieczenia zawodzi.

Kilkugodzinowe opóźnienie w przyjęciu tabletki Slinda nie zmniejszy skuteczności. W związku z tym powinna być Pani chroniona tabletkami antykoncepcyjnymi. Jeśli nadal ma Pani obawy, to proszę zastosować dodatkowo prezerwatywę. Tabletki antykoncepcyjne wstrzymują owulację, jeśli są stosowane prawidłowo.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-w-pelni-wykluczyc-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kilkugodzinne-opoznienie-w-przyjeciu-antykoncepcji-wplywa-na-jej-skutecznosc,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-antykoncepcja-zostanie-u-mnie-zachowana.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.