Czy jest ryzyko choroby zakaźnej?

Witam, mam żółtaczkę typu B od dzieciństwa, zostałem nią zarazony w szpitalu. Trzy dni temu odbyłem stosunek seksualny bez zabezpieczenia z możliwym wytryskiem z kobietą, która jest zdrowa i nie ma żółtaczki. W dzieciństwie była ona szczepiona tj. Około 25 lat temu. Mamy pewne obawy czy mogło dojść do zakażenia i jak duże są szanse czy mogło wdać się zakażenie. Kobieta jest zapisana na test, ale dopiero za parę tygodni. Bardzo nas to nurtuje i nie daje spokoju. Spotkałem sie z informacją o szansie 0.07% , ale nie wiem czy to prawda. Prosze o pomoc
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 3 miesiące temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Rozumiem , ze Pan ma dodatni ag HBs i HBV DNA? Partnerka powinna oznaczyć anty HBs i anty HBc total. Pierwszy wynik ma być dodatni, drugi ujemny. Jeżeli bedzie taki układ, to wszystko jest OK.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty