Czy jest sens dalszego przyjmowania Lansoprazolu?

Witam,mam nadżerkowe zapalenie błony śluzowej .nie pale,nie piję ,od 3dni nie piję kawy,czasami jem dużo na raz. Biorę lansoprazol 30mg to 4ty lek z prazoli który biorę nie stety po 6miesiąc poprawa jest słaba ,czesto stolce są czarne ostatnio rzadziej lecz żądają się. Co powinienem brać żeby to zagoić?jakie witamin mogą pomóc. Ponoć poziom b12 mam dobry i lekarz nie dal mi zastrzyku.

Pytanie czy wykluczono zakażenie h. pylori. 6 miesięcy terapii IPP to za długo. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.