Czy ból mięśni może być winą antybiotyków?

Odczuwam bol w nogach- mięśnie ud i łydek. Czy może być to winą antybiotyków, które brałem przez ok.4tyg? piję dużo kawy, palę papierosy mam stresującą pracę. Leczę się na zawroty głowy i pisk w uszach betanilem forte (zatkane trąbki słuch). Po suplementacji magnezem ciut lepiej z nogami. Co więcjj: osłabienie,nudności,wzmożona potliwość ból karku-neurolog wykluczył kręgosłup szyjny,w lutym zemdlałem-wykluczono padaczkę przez eeg, tk i dopplera.Krew b.dobrze pozostałe wyniki też.Proszę o poradę.

Witam serdecznie. Niewykluczone iż powodem bólu kończyn było/jest stosowanie antybiotyków dość długo. Warto jednak wspomnieć, że takie działanie niepożądane pojawia się bardzo rzadko, co oczywiście nie wyklucza możliwości jego pojawienia się akurat teraz. Wspomniała Pani o spożywaniu dużych ilości kawy, papierosach i stresie. Wszystkie to czynniki prowadzą do deficytów mikro i makroelementów a te zaburzenia wpływają na pracę mięśni. Stąd możliwy ból.