Czy muszę mieć blokadę przeciwbólową?

Witam serdecznie. Mam 36 lat, dużo biegam, w pracy dużo chodzę (10-12tys kroków w przeciągu 8h) w dość ciężkim i topornym obuwiu "służbowym". W czerwcu pojawiły się silne bóle stopy i łydki, prawej nogi. Były to bóle "podeszwy stopy", ból/kłucie pięty, kłucie nad przyczepem ścięgna achillesa, ból łydki jakby ktoś coś wciskał, trzaskanie achillesa przy wchodzeniu po schodach, poranne sztywności nogi. Jak to rozchodziłem to ból był w miarę do zniesienia, ból wracał nocą. Lekarz skierował mnie na RTG i do ortopedy. Okazało się, że w lewej nodze mam narośl kostną - tzw. "ostrogę", górną jak i dolną. Ortopeda na USG zobaczył uszkodzenia ścięgna i zalecił wkładki ortopedyczne oraz skierował na zabiegi falą uderzeniową. W okresie lipiec-sierpień wykonano mi 6 zabiegów. Ból nie znikł całkowicie tylko zmalał do 20-30%. Przez ten czas nosiłem wkładki ortopedyczne, pływałem w basenie, robiłem ćwiczenia na rozciąganie achillesa, które pokazał mi fizjoterapeuta (w tym rolowanie wałka stopą) i całkowicie zrezygnowałem z aktywności fizycznej. Po upływie 5-6 tygodni było bez zmian, ból ponownie zaczął się nasilać ale tym razem w obu nogach. Lekarz ponownie skierował mnie na RTG okazało się, że w prawej nodze również mam ostrogę górną oraz dolną. Ortopeda tym razem skierował mnie na zabiegi fizjoterapeutyczne. Od tygodnia uczęszczam na zabiegi: prądy, laser, ultradźwięki, wirówka i krioterapia. Niestety przy "prądach" przy mocy mniejszej niż 30% odczuwam mocny ból w lewej łydce, ścisk z kłuciem, coś jakby skurcz. W prawej nodze jedynie lekkie mrowienie. W obu nogach nadal towarzyszą mi bóle stopy - kłucie przy chodzeniu, ból łydki, ból nad przyczepem ścięgna achillesa, towarzyszy mi "trzask" ścięgna przy wchodzeniu po schodach, rano - sztywności nóg. Na czas zabiegów odstawiłem ćwiczenia rozciągające oraz wałek. Przyjmuje leki przeciwbólowe, często ból budzi mnie w nocy. Proszę o poradę odnośnie dalszego leczenia. Ortopeda chce założyć "blokadę" - czy to jest dobry pomysł ?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 5 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie,

dziękujemy za okazane zaufanie i zadanie pytanie na naszej stronie.

Ostroga piętowa, która została u Pana zdiagnozowana to zwyrodnienie kości pięty wywołane długotrwałym stanem zapalnym. Toczący się stan zapalny powoduje narastanie tkanki kostnej, co skutkuje bólem stopy. Jest to częsta przypadłość występująca u ludzi, którzy pracują w pozycji stojącej. Przy tego typu dolegliwościach zwykle stosuje się tzw. blokadę ortopedyczną, czyli zastrzyki składające się głównie z kortykosteroidów i środków znieczulających, które wykonywane są bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Jest to zabieg prosty, wykonywany zwykle w gabinecie lekarskim, a jego efekty można odczuć niemalże natychmiast. Warto zaznaczyć, że metoda jedynie uśmierza ból, a nie leczy jego przyczyny. Jeśli wszystkie dotychczasowe sposoby nie przynoszą efektów, to być może będzie potrzebna interwencja chirurgiczna.

Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który doradzi, jaka metoda leczenia będzie dla Pana najskuteczniejsza. Więcej o ostrodze piętowej i metodach jej leczenia na naszym portalu: https://portal.abczdrowie.pl/ostroga-pietowa

https://portal.abczdrowie.pl/innowacyjne-zabiegi-medyczne-dzieki-srodkom-z-ue https://portal.abczdrowie.pl/bol-piety-przyczyna-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/jak-pozbyc-sie-ostrogi-pietowej-wyprobuj-naturalna-miksture

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.



Pozdrawiamy i życzymy powrotu do zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty