Czy jest szansa na ciążę po laparoskopii niedrożnego jajowodu?

Witam! Mam 23 lata i mam prawy niedrozny jajowod . 3 lata probowalam zajsc w ciaze z lewego lecz nie powiodlo sie co oznacza ze ten jest nie sprawny. Czy po laparoskopii udroznienia prawego jajowodu jest szansa ze ten bedzie w ogole sprawny i czy sa jakies w ogole szanse na zajscie w ciaze po tym zabiegu ? Slyszalam ze niektorzy ludzie odrazu decyduja sie na in vitro a po porodzie jajowod sam sie odblokowuje . Czy to prawda ?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że warto jest spróbować i wykonać laparoskopię. proponuję udać się do lekarza zajmującego się wspomaganiem rozrodu.