Czy jest szansa na ciążę po usunięciu śledziony?

Dzień dobry! Jestem po wypadku samochodowym w wyniku którego usunięta została śledziona, przyszyty przyczep lędźwiowy przepony później została usunięta tarczyca która była guzkowata aktualnie wszystko jest w porządku tsh 1,76 staramy się z mężem o dzidziusia i nic... Czy jest szansa? Czy coś stoi na przeszkodzie? Bardzo proszę o pomoc i podniesienie na duchu.. Operacja tarczycy była 5 miesięcy temu a operacja śledziony 4 lata temu. Dziękuję za poradę

Dzień dobry,

Operacje, które Pani przebyła nie wykluczają szansy na zajście w ciążę i urodzenie zdrowego dziecka. Jeśli macie Państwo problemy z poczęciem, proszę udać się do ginekologa i endokrynologa, którzy zlecą wykonanie niezbędnych badań i pokierują w razie potrzeby leczeniem. Warto również, aby Pani partner wykonał oznaczenie jakości nasienia - spermiogram.

Pozdrawiam serdecznie

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych