Możliwość problemów z zajściem i utrzymaniem ciąży przy braku śledziony

Witam serdecznie, planuję założyć rodzinę z kobietą która miała 5 lat temu splenektomię (usunięcie śledziony z powodu wypadku samochodowego). Proszę mi odpowiedzieć czy mogą wystąpić problemy zajścia w ciążę, z ciążą oraz porodem z powodu braku śledziony u mojej partnerki? Pozdrawiam, Adam

Aleksander Ropielewski

Może to wikłać przebieg ciąży i utrudniać zajście w ciążę, jednak nie powinny być to komplikacje wykluczajace szansę zajścia w ciażę i urodzenia zdrowego dziecka.