Czy jest szansa na zapłodnienie w takiej sytuacji?

Witam Dziś ( tj. Poniedziałek ) zapomniałam wziąć na wyjazd za granicę tabletek antykoncepcyjnych. Ostatni stosunek odbyłam w sobotę rano bez dodatkowego zabezpieczenia. W sobotę i niedzielę wzięłam tabletki jak zwykle o 19. Do końca tygodnia nie będę miała dostępu do tabletek. Używam Orlifique, w których 7 z nich to placebo. Czy jest szansa że znajdę w ciążę? Dodam że okres przesuwałam o prawie 2 tygodnie że względu na poprzednie wyjazdy więc łącznie "aktywnych tabletek" wzięłam ok. 5 rzędów bez przerwy.
KOBIETA, 19 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji najlepiej potraktować dni, w których nie będzie przyjmowała Pani tabletek antykoncepcyjnych jako 7-dniową przerwę na krwawienie z odstawienia. Jest to możliwe z uwagi na połączenie opakowań.

Proszę jednak pamiętać, aby przerwa na krwawienie z odstawienia nie była dłuższa niż siedem dni. W przeciwnym razie pojawi się ryzyko zajścia w ciążę.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-zapomnieniu-o-dawce-tabletek-antykoncepcyjnych-nalezy-zrobic-przerwe,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-mam-dalej-stosowac-lek-slinda,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przesuniecie-okresu-brakiem-przerwy-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.