Czy jest szansa, że donoszę tę ciążę do końca i dziecko będzie prawidłowo rozwinięte?

Wczoraj dowiedziałam się, że moja ciąża jest zagrożona. Jestem w 11 tyg. ciąży, a mój płód jest rozwinięty jak na 5 tydz. Wariuję, muszę teraz czekać na kolejną wizytę, żeby sprawdzić, czy dalej tak jest. Czy jest szansa, że donoszę tę ciążę do końca i dziecko będzie prawidłowo rozwinięte?
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Bardzo mi przykro, ale nikt nie udzieli Pani jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Z Pani opisu wynika, że ciąża rozwija się nieprawidłowo. Niestety nie wspomina Pani, czy ginekolog uwidocznił serduszko czy też nie. Prawidłowo bijące serduszko jest dobrym czynnikiem rokowniczym.
Jeżeli nie może Pani wytrzymać do daty następnej wizyty, proponuję dwukrotnie oznaczyć poziom hormonu beta HCG. Przyrost hormonu także będzie świadczył o rozwoju ciąży.
Pozdrawiam