Czy jestem niepłodna? Co jest powodem, że nie zachodzę w ciążę?

Witam, mam 21 lat. Z partnerem jestem 1,5 roku, przez ten cały czas współżyjemy bez zabezpieczenia, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych (nigdy nie brałam). Miesiączki mam nieregularne, cykle wahają się od 21 dni do 29, a ostatnio 31. Co jest powodem tego, że nie zachodzę w ciążę? Dodam, że cytologii jeszcze nie robiłam, idę dopiero w piątek. Bardzo proszę o odpowiedź.

21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie sposób określić przyczyny Pani niepłodności. Nieregularne miesiączki mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne, które mogą być przyczyną niepłodności. Inną częstą przyczyną bezpłodności u kobiet jest niedrożność jajowodów. Powodem niezachodzenia w ciążę może być też słaba jakość nasienia Pani partnera. Po półtora roku bezowocnych starań zaleca się podjęcie diagnostyki niepłodności. Radzę udać się do lekarza ginekologa, który zleci odpowiednie badania hormonalne i ewentualnie zaordynuje leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!