Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jestem zabezpieczona w pierwszym cyklu?

Właśnie rozpoczęłam pierwszy blister antykoncepcji. Problem polega na tym, że zdarzają mi się nieregularne miesiączki. I tak się też stało w tym miesiącu. Okres spóźnił mi się ok 10 dni (co było następstwem najprawdopodobniej dużego stresu). Od kilku dni czułam zbliżającą się miesiączkę jak co miesiąc. Ból piersi, drażliwość. Dwa dni temu pojawiło się plamienie bardzo delikatne. Dziś dopiero pojawił się ból brzucha i delikatne krwawienie. I dziś też wzięłam pierwszą tabletkę? Czy to już pierwszy dzień okresu? Czy dobrze zrobiłam przyjmując tę tabletkę już dziś? Czy jestem zabezpieczona w tym cyklu?  

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Jeżeli pojawiło się krwawienie należy przyjąć,że jest to pierwszy dzień miesiączki. Jest Pani zabezpieczona od pierwszego dnia przyjmowania leku. W przypadku wątpliwości może Pani prze pierwsze 7 dni zastosować dodatkowe zabezpieczenie np. w postaci prezerwatywy.

Pozdrawiam
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy